شنبه , تیر ۲۳ ۱۴۰۳
خانه / مجریان تلویزیون / مصاحبه با ژیلا صادقی اولین مجری زن مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر

مصاحبه با ژیلا صادقی اولین مجری زن مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]


اجرای خودم را خیلی دوست دارم!

برای نخستین بار ، مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر توسط یک خانم اجرا خواهد شد . کسی که با اجرای برنامه های خانوادگی به شهرت رسیده و اجراهای گرم و پر هیجانش اولین ویژگی اوست که در ذهن مخاطبانش مانده است . ژیلا صادقی مراسم بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر را به پایان می رساند . کاری که پیش از این  بسیاری از مجری ها  و هنرمندان بزرگ انجام داده اند . اما صادقی قصد ندارد همان فرم اجرای همیشگی را در سالن همایش های برج میلاد ، داشته باشد . طبق گفته های این مجری جوان ، روی دیگری از او را در این شب خواهیم دید . گفت و گو با او به بهانه حضورش در این مراسم است .

جشنواره فیلم فجر را پیگیری می کردید ؟

نه به شکل حرفه ای . چندان جدی آن را دنبال نمی کردم.

فکر می کنم برای اولین بار است که یک مجری زن مراسم را اجرا می کند .

بله برای اولین بار است .

و احساس تان ؟

خیلی حس متفاوتی است . حسی پر از مسوولیت . صادقانه باید بگویم اولین بار است که این استرس را دارم. چه از زمانی که اجرای صحنه را تجربه کردم و چه زمانی که اجرای تلویزیونی داشتم . همکاران من در جریان هستند . هیچ وقت استرس و نگرانی به سراغ من نیامده بود . اما این مورد برای من خیلی عجیب است . امیدوارم  آنچه شایسته و بایسته جشنواره فیلم فجر است را فاخر و وزین انجام دهم .

این حس برای این نیست که قرار است در میان سینما گران و منتقدان و علاقمندان حرفه ای سینما ، اجرا داشته باشید ؟

اولین دلیل همین است که برای اولین بار است در خدمت خانواده خانواده سینما هستم و دلیل دیگر اینکه برای اولین بار یک زن  اختتامیه جشنواره فیلم فجر را اجرا می کند و دلیل سوم اینکه من سفیر یک رسانه هستم و امیدوارم که به عنوان نماینده این رسانه بتوانم کارم را خیلی خوب انجام دهم و به نمایندگی از تمام مجریانی که این جایگاه را شناسنامه دار کرده اند ، راه را بیراهه نروم . متاسفانه در جایگاه  رسانه ای ما ، مجری و مجریگری دستخوش نابسامانی  هایی است که تخصص این کار را زیر سوال برده  است . شاید هر خانمی فکر می کند  که مقنعه اش را با سر آستینش ست کند ، یا آقایی کت و شلوار مرتب بپوشد و ریشش را مرتب کند می تواند یک مجری قابل باشد . اما اجرا واقعا یک کار تخصصی است  و دشوار است  و می طلبد که مجری کوله باری از اطلاعات و آگاهی ها در تمام زمینه ها را همراه داشته باشد .

به این فکر کردید که چگونه اجرایی داشته باشید . آیا شاهد ژیلا صادقی همیشگی هستیم ؟

نمی دانم چرا از نخستین روزی که به من اجرای این مراسم را پیشنهاد دادند ، به این فکر کردم که یک اجرای فاخر و وزین داشته باشم . حق مخاطبم می دانم که اینجا من را متفاوت ببینند ، یعنی فضای خانگی و خودمانی  و گروه اجتماعی شبکه سوم سیما و برنامه خانه فیروزه ای را نخواهم داشت . چون کسانی در این جشن مخاطب من هستند که ادبیات خانه فیروزه ای مناسب شان نیست . یعنی افرادی شاه کلید انتقاد و اظهار نظر را به دست دارند که خودشان هنر را می شناسند و صاحب فکر ند ، چون علم جایگاه را دارند و آن را حفظ کردند ، پس این کار سختی است .

از این نمی ترسید که فضا سرد یا خشک شده و از حوصله حضار خارج شود ؟

نه من ذاتا آدم خشکی نیستم ، خوشبختانه کارگردان کار آدم خوش ذوق و سلیقه ای است که در ارایه ذوق و سلیقه و لطافت اجرای من می تواند کمک کند . در کل اگر به اجرای وزین و فاخر اشاره می کنم به این دلیل است که باید ابهت مراسم حفظ شود و در عین حال باید باشیرین زبانی و خوش صحبتی مخاطب حوصله این  را داشته باشد که پنج ساعت روی صندلی اش بنشیند و خسته نشود . خوشبختانه وقتی به کنداکتور برنامه نگاه می کنم ، که این برنامه بسیار پر طمطراق و متنوع است و این امر می تواند در اجرای من خیلی موثر باشد .

در این اجرا کسی هم کمک تان می کند ؟

متاسفانه لغو شد قرار بود که همکار خوبم محمد سلوکی همراه من در این مراسم باشد ، اما به دلایلی نشد.

مدیریت زمان در مراسم اختتامیه به دست مجری است ، برای این موضوع هم فکری کرده اید ؟

خوشبختانه من در این  زمینه  خوش سابقه هستم و در این مورد هم شوخی ندارم ، زمانی که کنداکتور تنظیم می شود ، مدام  آن را اعلام  می کنم  و طبق همان زمان جلو می روم . چون برای من این زمان مهم است و دلم می خواهد که طبق کنداکتور پیش روم  . در این صورت و با مدیریت زمان می توانم ، یک کار خوب ارایه دهم چون اگر قرار باشد ، هر کسی بیشتر از آنچه به او اعلام  کرده اند ، روی صحنه باشد و حرف بزند ، همه چیز از دست خواهد رفت چون بیشتر از همه فشارها  روی من است ومن دلم نمی خواهد اتفاق بدی بیفتد .

زمان اعلام کردن برنده ها از میان کاندیداها ، لحظه بسیار حساسی است ، به ویژه لحظات پایانی که بهترین بازیگر و بهترین فیلم انتخاب می شود . به نوع اجرا در آن لحظه فکر کرده اید؟

من فقط تمام تلاشم را می کنم آن کسی که می داند بهترین است و سیمرغ لایق اوست ، تا من جوایز را اعلام می کنم ، دق نکند  و او را اذیت نکنم .

مشاهده گالری عکس ژیلا صادقی در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر

منبع: پسر اینترنتی

برچسب‌ها: ژیلا صادقی, مجری زن, jila sadegi, zhila sadeghi, کلیپ ژیلا صادقی

بدون دیدگاه

  1. ژیلا شلوغ و شیطون بلاست 😯

  2. گلی باقلوازاده

    نفهمیدیم بلاخره افتتاحیه یا اختتامیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی کردن مطالب غیر قانونی است