چهارشنبه , خرداد ۱۴ ۱۳۹۹
خانه / مجریان تلویزیون / مصاحبه با ژیلا صادقی اولین مجری زن مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر

[عکس لو رفته بازیگران] کلیک کنید...

مصاحبه با ژیلا صادقی اولین مجری زن مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]


اجرای خودم را خیلی دوست دارم!

برای نخستین بار ، مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر توسط یک خانم اجرا خواهد شد . کسی که با اجرای برنامه های خانوادگی به شهرت رسیده و اجراهای گرم و پر هیجانش اولین ویژگی اوست که در ذهن مخاطبانش مانده است . ژیلا صادقی مراسم بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر را به پایان می رساند . کاری که پیش از این  بسیاری از مجری ها  و هنرمندان بزرگ انجام داده اند . اما صادقی قصد ندارد همان فرم اجرای همیشگی را در سالن همایش های برج میلاد ، داشته باشد . طبق گفته های این مجری جوان ، روی دیگری از او را در این شب خواهیم دید . گفت و گو با او به بهانه حضورش در این مراسم است .

جشنواره فیلم فجر را پیگیری می کردید ؟

نه به شکل حرفه ای . چندان جدی آن را دنبال نمی کردم.

فکر می کنم برای اولین بار است که یک مجری زن مراسم را اجرا می کند .

بله برای اولین بار است .

و احساس تان ؟

خیلی حس متفاوتی است . حسی پر از مسوولیت . صادقانه باید بگویم اولین بار است که این استرس را دارم. چه از زمانی که اجرای صحنه را تجربه کردم و چه زمانی که اجرای تلویزیونی داشتم . همکاران من در جریان هستند . هیچ وقت استرس و نگرانی به سراغ من نیامده بود . اما این مورد برای من خیلی عجیب است . امیدوارم  آنچه شایسته و بایسته جشنواره فیلم فجر است را فاخر و وزین انجام دهم .

این حس برای این نیست که قرار است در میان سینما گران و منتقدان و علاقمندان حرفه ای سینما ، اجرا داشته باشید ؟

اولین دلیل همین است که برای اولین بار است در خدمت خانواده خانواده سینما هستم و دلیل دیگر اینکه برای اولین بار یک زن  اختتامیه جشنواره فیلم فجر را اجرا می کند و دلیل سوم اینکه من سفیر یک رسانه هستم و امیدوارم که به عنوان نماینده این رسانه بتوانم کارم را خیلی خوب انجام دهم و به نمایندگی از تمام مجریانی که این جایگاه را شناسنامه دار کرده اند ، راه را بیراهه نروم . متاسفانه در جایگاه  رسانه ای ما ، مجری و مجریگری دستخوش نابسامانی  هایی است که تخصص این کار را زیر سوال برده  است . شاید هر خانمی فکر می کند  که مقنعه اش را با سر آستینش ست کند ، یا آقایی کت و شلوار مرتب بپوشد و ریشش را مرتب کند می تواند یک مجری قابل باشد . اما اجرا واقعا یک کار تخصصی است  و دشوار است  و می طلبد که مجری کوله باری از اطلاعات و آگاهی ها در تمام زمینه ها را همراه داشته باشد .

به این فکر کردید که چگونه اجرایی داشته باشید . آیا شاهد ژیلا صادقی همیشگی هستیم ؟

نمی دانم چرا از نخستین روزی که به من اجرای این مراسم را پیشنهاد دادند ، به این فکر کردم که یک اجرای فاخر و وزین داشته باشم . حق مخاطبم می دانم که اینجا من را متفاوت ببینند ، یعنی فضای خانگی و خودمانی  و گروه اجتماعی شبکه سوم سیما و برنامه خانه فیروزه ای را نخواهم داشت . چون کسانی در این جشن مخاطب من هستند که ادبیات خانه فیروزه ای مناسب شان نیست . یعنی افرادی شاه کلید انتقاد و اظهار نظر را به دست دارند که خودشان هنر را می شناسند و صاحب فکر ند ، چون علم جایگاه را دارند و آن را حفظ کردند ، پس این کار سختی است .

از این نمی ترسید که فضا سرد یا خشک شده و از حوصله حضار خارج شود ؟

نه من ذاتا آدم خشکی نیستم ، خوشبختانه کارگردان کار آدم خوش ذوق و سلیقه ای است که در ارایه ذوق و سلیقه و لطافت اجرای من می تواند کمک کند . در کل اگر به اجرای وزین و فاخر اشاره می کنم به این دلیل است که باید ابهت مراسم حفظ شود و در عین حال باید باشیرین زبانی و خوش صحبتی مخاطب حوصله این  را داشته باشد که پنج ساعت روی صندلی اش بنشیند و خسته نشود . خوشبختانه وقتی به کنداکتور برنامه نگاه می کنم ، که این برنامه بسیار پر طمطراق و متنوع است و این امر می تواند در اجرای من خیلی موثر باشد .

در این اجرا کسی هم کمک تان می کند ؟

متاسفانه لغو شد قرار بود که همکار خوبم محمد سلوکی همراه من در این مراسم باشد ، اما به دلایلی نشد.

مدیریت زمان در مراسم اختتامیه به دست مجری است ، برای این موضوع هم فکری کرده اید ؟

خوشبختانه من در این  زمینه  خوش سابقه هستم و در این مورد هم شوخی ندارم ، زمانی که کنداکتور تنظیم می شود ، مدام  آن را اعلام  می کنم  و طبق همان زمان جلو می روم . چون برای من این زمان مهم است و دلم می خواهد که طبق کنداکتور پیش روم  . در این صورت و با مدیریت زمان می توانم ، یک کار خوب ارایه دهم چون اگر قرار باشد ، هر کسی بیشتر از آنچه به او اعلام  کرده اند ، روی صحنه باشد و حرف بزند ، همه چیز از دست خواهد رفت چون بیشتر از همه فشارها  روی من است ومن دلم نمی خواهد اتفاق بدی بیفتد .

زمان اعلام کردن برنده ها از میان کاندیداها ، لحظه بسیار حساسی است ، به ویژه لحظات پایانی که بهترین بازیگر و بهترین فیلم انتخاب می شود . به نوع اجرا در آن لحظه فکر کرده اید؟

من فقط تمام تلاشم را می کنم آن کسی که می داند بهترین است و سیمرغ لایق اوست ، تا من جوایز را اعلام می کنم ، دق نکند  و او را اذیت نکنم .

مشاهده گالری عکس ژیلا صادقی در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر

منبع: پسر اینترنتی

برچسب‌ها: ژیلا صادقی, مجری زن, jila sadegi, zhila sadeghi, کلیپ ژیلا صادقی

بدون دیدگاه

  1. ژیلا شلوغ و شیطون بلاست 😯

  2. گلی باقلوازاده

    نفهمیدیم بلاخره افتتاحیه یا اختتامیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: کپی کردن مطالب غیر قانونی است